Get Adobe Flash player

Who's Online

We have 10 guests and no members online

After All Metal!

  page_title_tourarchive2005
  08/01 Oostrozebeke (B) JH 't Ipperste + Caducity
+ Artrach
+ Leptotrichia
+ Curfew
         
  14/01 Weert (NL) De Bosuil + Rage (G)
         
  15/01 Brussels (B) Ten Wayngaert + Rage (D)
+ Arawn
         
  27/01 Martigny (CH) Caves du Manoir + Absorbed (CH)
         
  28/01 Genève (CH) Kab l'Usine + Fade (CH)
+ Your Own Decay (CH)
+ Absorbed (CH)
         
  25/03 Weert (NL) De Bosuil + Agent Steel (US)
         
  26/03 Hardenberg (NL) Podium Raise Your Fist Festival     
+ Agent Steel (US)
+ Death SS (I)
+ Girlschool (UK)
+ Atomkraft (UK)
+ Jaguar (UK)
+ Jagannath (NL)
+ Accelerator (NL)
         
  27/03 Sint-Niklaas (B) The Starz + Agent Steel (US)
         
  28/03 Hamburg (D) Headbanger's Ballroom + Agent Steel (US)
+ Rough Silk (D)
+ Metal Witch (D)
         
  31/03 Berlin (G) Postbahnhof Fritz Club + Agent Steel (US)
+ Respawn (D)
         
  01/04 Geleen (NL) Rockcafé Ed & Rocco's + Agent Steel (US)
         
  02/04 Königshofen (D) Tauberfrankenhalle Keep It True Festival     
+ Agent Steel (US)
+ Count Raven (S)
+ Deadly Blessing (US)
+ Majesty (D)
+ Overlorde (US)
+ Torch (S)
+ Thunder Rider (CAN)
+ Paragon (D)
+ Insane (I)
+ Vortex (NL)
         
  03/04 Pratteln (CH) Z7 + Agent Steel (US)
         
  04/04 Codevilla (I) Thunder Road + Agent Steel (US)
+ Vexed (I)
+ Death Mechanism (I)
         
  05/04 Ljubljana (SLO) Orto Bar
+ Agent Steel (US)
+ Prospect (SLO)
         
  08/04 Islikon (CH) C4 + Agent Steel (US)
+ Gonoreas (CH)
         
  07/05 Oostende (B) Hangaar 1 No Nonsense Rock     
+ Green Lizard (NL)
+ Too Tangled
+ Tim's Favourite
+ Death Before Disco
+ Hangmanz Jury
+ Between Brackets
+ Moses
         
  10/05 Brugge (B) De Biekorf Press conference
"The Vermin Breed"
         
  21/05 Moorsele (B) JH Den Bascuul + Artrach
         
  28/05 Brugge (B) Studio Hall "The Vermin Breed" launch
+ Distorted
+ I Witness
         
  02/06 Haarlem (NL) Patronaat + Metal Church (US)
         
  03/06 Helmond (NL) Plato + Metal Church (US)
+ Perzonal War (D)
         
  14/07 Sint-Niklaas (B) Plato + Heathen (US)
         
  15/07 Geleen (NL) Ed & Rocco's + Heathen (US)
         
  13/08 Weerde (B)   Kleudde Backyard Metal Fest     
+ Tankard (D)
+ Headmeat
+ Iconoclasm
+ Battalion
+ Wapenspraak & Drinkgelag
+ Herfst
+ Desperation
+ No-Lokost
+ Orb Of Torture
         
  20/08 Brugge (B) Comma + I Witness
+ Tom Trancez Solo
+ Fatal Recoil
         
  03/09 Izegem   Izzefest     
+ Blaze (UK)
+ Congress
+ Double Diamond
+ Morda
+ Chimaira
+ Axamenta
+ The Rape Of Lucrece
+ Heidevolk
+ Blood Redemption
+ Caducity
+ Zero X Tolerance
+ Requiem
+ Collapsed
         
  09/09  Leiden (NL)
  Sleutelrock     
+ Orphanage (NL)
+ Xenomorph (NL)
+ Thanatos (NL)
+ Izegrim (NL)
         
  24/09 - 25/09 Mechelen (B) Hype Studio Preproduction After All Vol. 6
Engineers: Dee J. with
Christophe & Andres
         
  01/10 Zuienkerke (B)   Rocktober Festival     
+ Severance
+ Invictrius
+ Best Demolitions
         
  14/10 Roeselare (B)   Roeselare Live     
+ Distorted
+ Spoil Engine
+ Blood Redemption
         
  23/10 Mechelen (B)   Hype Studio     
Preproduction After All Vol. 6
Mix - engineers: Dee J. with
Christophe & Andres
         
  08/11 Pratteln (CH) Z7 + Destruction (D)
+ Candlemass (S)
+ Deathchain (FIN)
         
  09/11 Ludwigsburg (G)  Pockfabrik   + Destruction (D)
+ Candlemass (S)
+ Deathchain (FIN)
         
  10/11 Bochum (G) Zeche + Destruction (D)
+ Candlemass (S)
+ Deathchain (FIN)
         
  11/11 Aschaffenburg (D) Colos-Saal + Destruction (D)
+ Candlemass (S)
+ Deathchain (FIN)
         
  12/11 Berlin (D) Hof 23 + Destruction (D)
+ Candlemass (S)
+ Deathchain (FIN)
+ Fatal Embrace (D)
         
  14/11 Helsinki (FIN) Nosturi + Destruction (D)
+ Candlemass (S)
+ Deathchain (FIN)
         
  18/11 Trondheim (N) Rosendal Scene + Destruction (D)
+ Candlemass (S)
+ Deathchain (FIN)
         
  19/11 Göteborg (S) Karen + Destruction (D)
+ Candlemass (S)
+ Deathchain (FIN)
         
  20/11 Malmö (S) KB + Destruction (D)
+ Candlemass (S)
+ Deathchain (FIN)
         
  21/11 Osnabrück (G) N8 + Destruction (D)
+ Candlemass (S)
+ Deathchain (FIN)
         
  23/11 Vosselaar (B) Biebob + Destruction (D)
+ Candlemass (S)
+ Deathchain (FIN)
         
  26/11 Mechelen (B) JH Sentroem + Flesh Made Sin (NL)
+ Chalice
+ Self-Inflicted
         
  26/11 Sint-Laureins (B) JH Opsenter + The Difference
+ Bataklan
+ Headmeat
+ Viggen